Nesen pie manis atnāca draudzene un, ieraudzīja uz palodzes ūdens maisiņu, domīgi teica: “Es visu saprotu, bet paskaidro — kāpēc?” Es viltīgi pasmaidīju un pastāstīju.
Pēc nedēļas uz viņa palodzes jau bija tieši tāds pats maisiņš. Bet viss sākās pavisam vienkārši.
Kāpēc tieši maiss, nevis burka ar ūdeni?
Arī es sākumā domāju paņemt burku. Bet tad sapratu:
Maiss ir ērtāks — to var piekārt, nolikt vai pārvietot pa palodzi.
Tas veido vairāk atspīdumu — ūdens maisā kustas, laužot gaismu.
Tas ir drošāk — ja burka nokritīs, būs lauskas. Ja maisiņš — tikai peļķe.
Kur slēpjas noslēpums?
Izrādās, ka mušas ir ne tikai kaitinošas, bet arī visai dīvainas radības. Viņu acis ir veidotas tā, ka gaismas atspīdumi ūdenī tās mulsina. Ūdens maiss darbojas kā dabīgs atbaidītājs: saules stari lūst, veido atspīdumus, un muša, ieraugot šo „bezjēdzību“, nolemj neriskēt un tur nelidot.
Teikšu godīgi — sākumā tikai skeptiski iesmējos. Bet tomēr nolēmu pamēģināt. Paņēmu parastu caurspīdīgu maisiņu, piepildīju to apmēram līdz pusei ar ūdeni, aizsēju un noliku uz palodzes.
Lasi vēl: Vienkārša un pārbaudīta metode, kā 1 dienas laikā atbrīvoties no kurmjiem un zemesvēžiem dārzā: pagājuši jau 90 gadi, bet metode joprojām darbojas
Šī metode strādā vislabāk saulainā laikā, kad atspīdumi ir īpaši spilgti. Mākoņainās dienās efekts ir vājāks, bet tomēr joprojām jūtams.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..
Tevi noteikti interesēs
- Pasažiere, iekāpjot autobusā, jutās neveikli par Jēkabpils autobusa šofera apģērbuby Sandra Ločmele
- Meteorologs Toms Bricis nāk klajā ar prognozēm nākošajai nedēļai: tikai vienu dienu laika apstākļi atbildīs maija mēnesimby Laura Blūma
- Dārza kaitēkļi šo līdzekli vienkārši necieš – aizsargājiet savus stādījumus bez ķimikālijāmby Anete Vītola